Relacje z imprez : Dzień Gruziński
dnia 1/12/2009 20:40:00 (761 odson)

23 listopada w naszej szkole był Dniem Gruzińskim. Postanowiliśmy uczcić tym samym fakt, że od września tego roku w naszej szkole przebywają uchodźcy z tego kraju. Od razu zyskali naszą sympatię, a ich kraj pochodzenia zawsze fascynował i budził zainteresowanie. Uczniowie i nauczyciele z dużym oddaniem i entuzjazmem przygotowali się na ten dzień, który zresztą jest narodowym świętem w Gruzji.

Zawody klas  szkoły podstawowej (klas 4-6) obejmował trzy kategorie (w nawiasach podajemy zwycięzców): plakat, prezentację (kl.6a) i wystawę artystyczną (kl.6b). Gimnazjum wystartowało w czterech kategoriach: wiedza (kl.IIa), plakat (kl.IIIb), prezentacja (kl.IIIc), i wystawa artystyczna(kl.Ia). Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.
Po podsumowaniu punktacji, w turnieju wszystkich klas, zwyciężyli:

Gimnazjum -1 miejsce -kl.IIIb; -2 miejsce- kl.IIa.;

Szkoła podstawowa- 1 miejsce -kl.6a; 2 miejsce- kl.5a

Dzieci z klas 1-3 wykonały przepiękne ilustracje do gruzińskich baśni i odtworzyły w swych pracach krajobrazy z Gruzji.

Uczniowie z Gruzji przygotowali prace plastyczne pod hasłem: „Moja polska szkoła”, nauczyli swoich polskich kolegów piosenek i wierszy po gruzińsku i niektórzy wspólnie z nimi wystąpili.

Uroczystości uświetniła  pani Lila Zawadzka, nasz gość z fundacji Ocalenie wspierającej cudzoziemców w Polsce. Pochodzi z polsko-gruzińskiej rodziny i opowiadała niezwykle ciekawie i wzruszająco o  Gruzji, jej mieszkańcach, historii i tradycji oraz o polsko-gruzińskich związkach w przeszłości i obecnie.

Dzień Gruziński to kontynuacja naszej tradycji przybliżania wszystkim kultury, języka, historii i tradycji uczniów-uchodźców, którzy przybywają do nas z innych krajów.

Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy: galeria zdjęć z Dnia Gruzińskiego.

 

Janina Kmita-Juczkowicz

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu