Ogłoszenie : Akcja Bookcrossing
dnia 6/6/2010 9:50:00 (503 odson)

9.06.2010 ZESPÓŁ SZKÓŁ W PODKOWIE LEŚNEJ

 

planuje zorganizowanie dwugodzinnej imprezy bookcrossingowej z udziałem pisarzy i aktorów z naszego miasta. Początek o godz 10.00 na dziedzińcu szkoły. Godz.10.30 wymarsz ulicą Jana Pawła do Biblioteki Miejskiej przy ul. Błońskiej przez gimnazjum św. Hieronima przy ul. Modrzewiowej i Przedszkole Miejskie przy ul. Głównej. W tych placówkach będziemy uwalniać wirtualnie książki. Godz.12.00 powrót do szkoły - osoby zaproszone będą czytały głośno fragmenty literatury, później przewidziana jest minikonferencja ze znanymi mieszkańcami.Impreza bookcrossingowa poprzedzona jest WIELKĄ ZBIÓRKĄ KSIĄŻEK PRZEPROWADZANĄ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW MIASTA, Celem, której jest pozyskanie książek zarówno do biblioteki, jak i na półki bookcrossingowe.

 

Mamy nadzieję, że w akcję tę włączą się placówki oświatowo-edukacyjne i mieszkańcy naszego miasta czym przyczynią się do popularyzacji naszej miejscowości.

 

 

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów. Dzięki nim uwolnionych zostało 5 milionów 605 tysięcy 679 książek (dane maja 2009r.). Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

 

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu