Ogłoszenie : Wyniki sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego
dnia 22/6/2010 16:49:47 (612 odson)

Wyniki sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego

 

Sprawdzian

 

8 kwietnia 2010 r. uczniowie klas 6-tych  pisali sprawdzian. Do sprawdzianu przystąpiło 42 uczniów.

Średnia szkoły to 27,66 punktów.

Średnia powiatu -  26,47 punktówCentralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała również skalę staninową średnich wyników szkól w kraju pozwalającą określić, w jakim przedziale mieści się średni wynik każdej szkoły. Wynik średni naszej szkoły mieści się w staninie 7 i należy do przedziału wyników wysokich. Taki przedział wyników uzyskało 12,3 procent szkół w kraju.

 

Egzamin

 

27, 28 i 29 kwietnia gimnazjaliści przystąpili do egzaminu w częściach: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego ( w naszym gimnazjum był to wyłącznie język angielski). Do egzaminu przystąpiło 53 uczniów.

Średnie wyniki dla szkoły:

Część humanistyczna - 33,33 punktów,

Część matematyczno-przyrodnicza - 31,96 punktów

Średnie dla powiatu:

Część humanistyczna - 32,29 punktów

Część matematyczno-przyrodnicza - 25,80

Centralna Komisja Egzaminacyjna opracowała, tak jak w przypadku sprawdzianu, skalę staninową średnich wyników szkół w kraju pozwalającą określić, w jakim przedziale mieści się średni wynik każdej szkoły.

W części humanistycznej nasza szkoła znalazła się w staninie 7 i należy do przedziału wyników wysokich. W województwie mazowieckim taki wynik uzyskało 15,42 procent szkół.

W części humanistycznej wynik średni szkoły znalazł się w staninie 8, wśród wyników bardzo wysokich. Taki wynik na Mazowszu uzyskało 10,59 procent szkół.

 

Więcej informacji na temat wyników sprawdzianu i egzaminu można znaleźć na stronie: www.oke.waw.pl

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu