Relacje z imprez : Konkurs „Stare, ale wciąż lubiane”
dnia 20/1/2011 14:20:26 (526 odson)

Konkurs „Stare, ale wciąż lubiane”

 

W dniu 5 stycznia  2011 r. odbył się, zorganizowany przez bibliotekę szkolną ,konkurs czytelniczy „ Stare , ale wciąż lubiane”.

Jego celem było m.in. budzenie zainteresowania baśniami, legendami, utworami autorstwa m.in. Słowackiego, Tołstoja, Sikiryckiego, Porazińskiej, wdrażanie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.
W konkursie wzięły udział 22 osoby z klas 1-3. Każda klasa miała do przeczytania wyznaczone  książki: klasa 1: „Kozucha kłamczucha” J.  Porazińskiej, „ Bajka o rybaku i rybce” A. Puszkina, klasa 2: „ Za króla Piasta Polska wyrasta” K. Makuszyńskiego,                „ Kopciuszek” H. Januszewskiej, „ Jak Zabłocki wyszedł na mydle” I. Sikiryckiego, klasa 3: „ Szewczyk Dratewka” J. Porazińskiej, „Wdzięczność szczupaka” A. Tołstoja , „O Janku, co psom szył buty” J. Słowackiego, „ Kopciuszek” H. Januszewskiej

I miejsce w klasach pierwszych zdobyła Paulina Mazurek z 1a, II miejsce Sofiko Kuruliszwili z 1a, III  miejsce Wadim Miller z 1b. Klasy drugie zaprezentowały  wysoki poziom, o czym świadczy liczba nagród . Trzy pierwsze miejsca: Karolina Pańczyk z 2a, Pola Rogala z 2a, Staś Stępka z 2a, II miejsce Oliwia Wildeman  z 2a, III miejsce Konstancja Jeglińska z 2b. W klasach trzecich I miejsce zajęła Ania Samoraj z 3a, która zdobyła maksymalną liczbę punktów, II miejsce  ex  aequo: Dawid Filipiak z 3b i Olga Tałasiewicz z 3a, III miejsce Kuba Stępka z 3a.

Wymienione wyżej dzieci otrzymały nagrody książkowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Mimo upływu lat odkurzone książki Sikiryckiego, Tołstoja czy Puszkina wciąż podobają się dzieciom.

 

Iwona Grabowska - Gralak

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu