Relacje z imprez : Święto Szkoły 2011
dnia 1/6/2011 12:10:00 (420 odson)

Święto Szkoły

 

28 maja 2011 r.  obchodziliśmy w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej - Święto Szkoły. W tym roku obchody skupiły się wokół trzech tematów: „ Otwarty Umysł”, „Szkoła Wielokulturowa”, „Projekt Edukacyjny”. W trakcie święta zostały zaprezentowane projekty edukacyjne uczniów klas drugich gimnazjum oraz projekty  realizowane w ramach programu unijnego „Otwarty umysł”.Wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i gości powitała p. dyrektor Elżbieta Mieszkowska., która oficjalnie  rozpoczęła „Święto Szkoły”. Miłą niespodziankę przygotowała p. Małgorzata  Stępień- Przygoda - Burmistrz Podkowy Leśnej. Przekazała uczniom naszej szkoły, ufundowane  z gminnych funduszy  piłki do gry w koszykówkę i piłkę nożną.

Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i quiz dotyczący uchodźstwa, a także ogłoszono wyniki konkursu literackiego „Polacy na uchodźstwie”. Wszystkie konkurencje odbyły się pod patronatem UNHCR ( w trakcie quizu obecny był przedstawiciel tej organizacji p. Katarzyna Oyrzanowska ). Na podobny temat  grupa uczniów z IIa gimnazjum przedstawiła projekt : „Mam na imię Abubakar”- cykl fotografii i wywiadów z uczniami z Gruzji i Czeczenii. Tę część uroczystości zamknął taniec czeczeński w wykonaniu uczniów z Ośrodka w Dębaku.

         W tym dniu nie zabrakło muzyki. Mogliśmy wysłuchać „Piosenek i rymowanek w języku angielskim” w wykonaniu uczniów z klas 1. szkoły podstawowej, piosenek  z lat 70. i 80., również w języku angielskim, przygotowanych przez uczniów klasy IIb gimnazjum czy też piosenek ludowych w wykonaniu Koła Wokalnego.

Miłośnicy rocka mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów z IIb i IIIA gimnazjum.

         Obejrzeliśmy dwa anglojęzyczne przedstawienia teatralne wystawione  przez klasy 5. i 4b w ramach projektu „Otwarty Umysł”, a także książeczki, wykonane przez uczniów klas 1-3 i klas 5., zatytułowane „Głowy Wawelskie X. Dunikowskiego”, które są efektem projektu „Spotkanie z dziełem”.

         Amatorzy dobrej książki mogli zapoznać się z recenzjami książek polecanych przez  uczniów uczestniczących w Dyskusyjnym Klubie Książki i dowiedzieć się, co warto przeczytać.

         W tym dniu z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Fani chemii obejrzeli pokaz doświadczeń chemicznych, przyrodnicy – pokaz doświadczeń przyrodniczych, poznaliśmy też sekrety układu krwionośnego. Miłośnicy historii poznawali „Koligacje rodzinne władców Polski” czy też „Bogów greckich”.

         Dowiedzieliśmy się więcej o klimacie Podkowy Leśnej, obejrzeliśmy makiety domków jednorodzinnych w wykonaniu klas 6., pokaz mody i dodatków, a także prace uczniów powstałe w trakcie zajęć informatycznych Amatorzy gier planszowych mogli poznać dwie nowe: Koleje i Alcatraz, wykonane przez uczniów klas 2. gimnazjum. Krótko mówiąc , kto w tym dniu nie był w naszej szkole, wiele stracił.

         Dla łasuchów tradycyjnie przygotowana była kawiarenka, a w niej duży ruch, bo ciasta jak zwykle były smaczne.

Święto Szkoły upłynęło w miłej atmosferze. W tym miejscu dziękujemy  wszystkim  osobom, które współtworzyły tegoroczne obchody, a więc uczniom i nauczycielom za trud i ogrom wykonanej pracy,  a także rodzicom za ich pomoc.

 

red. Iwona Grabowska – Gralak

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu