Relacje z imprez : Kiermasz Świąteczny 2011
dnia 12/12/2011 14:00:00 (447 odson)

Kiermasz świąteczny

3 grudnia


Kiermasz świąteczny wpisał się już na stałe w kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku odbył się 3 grudnia. Każda klasa wzięła w nim aktywny udział i wystawiła swoje rękodzieła. Mogliśmy zakupić śliczne ozdoby na choinkę, stół wigilijny, ale nie tylko. Swoje stoisko miała także świetlica – znaleźliśmy tu przepiękne karnety, choinki, świeczniki. Biblioteka szkolna prowadziła kiermasz książek używanych.

W tym roku przeważała liczba stoisk spożywczych (m.in. swojskie jadło, koktajle mleczne, ciasta), które notabene cieszyły się największym powodzeniem. Nowością było stoisko z chińskim jedzeniem.

Uczniowie cudzoziemscy wraz z rodzicami przygotowali specjały kuchni czeczeńskiej. W stołówce działała kawiarenka z pysznymi ciastami i gorącymi napojami. Dochód z niej przeznaczony będzie na akcję „Lżejszy plecak”.

W czasie tegorocznego kiermaszu po raz pierwszy swoje stoiska przygotowali: Miejskie Przedszkole i harcerze.

Rada Rodziców wystawiła kalendarze na 2012 rok. Ilustracje, które są w nich zamieszczone wykonali uczniowie z naszej szkoły.

Tradycyjnie przeprowadzona była aukcja świąteczna. Nie zabrakło również loterii fantowej. Dochód z całej imprezy przeznaczony będzie na doposażenie szkoły. Jest to suma ok. 10 000 zł.

Cały kiermasz przepłynął nam w miłej i świątecznej atmosferze. Zapraszamy do galerii zdjęć, autorstwa p. Cezarego Filipowicza.

red. Iwona Grabowska - Gralak

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu