Strony uczniów : Klasa 1 b 2008/2009
dnia 3/12/2008 21:30:00 (1576 odson)

To my pierwszoklasiści: Kamila, Agnieszka, Ula, Monika, Zuzia, Dorotka, Ala, Kasia, Julia, Elita, Petimat, Radima, Kheda, Dawid, Aleks, Ksawery, Olek, Michał, Jaś, Paweł i Movsar. Naszą wychowawczynią jest p. Ela Dudaref. Na naszych lekcjach staramy się pilnie słuchać i aktywnie uczestniczyć. Często jest bardzo wesoło, bo śpiewamy dużo piosenek i uczymy się nowych zabaw.2.X. mieliśmy już pierwszą wycieczkę na Zamek Królewski. Zwiedzaliśmy komnaty królewskie i oglądaliśmy portrety Królów Polski. Podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy królewskie korony.

14.X. w Dzień Edukacji Narodowej odbyło się nasze ślubowanie. Po krótkim przedstawieniu każdy z nas składał uroczystą przysięgę, że będzie godnie reprezentował naszą szkołę. Otrzymaliśmy dyplomy i kwiaty od klasy IIb. Następnie poszliśmy na słodki poczęstunek do kawiarni „Weranda”.

31.X i 6.XI. wybraliśmy się na groby AK do Lasku Młochowskiego. Po drodze podziwialiśmy różnobarwną szatę lasu. Rozpoznawaliśmy poznane drzewa i słuchaliśmy dźwięków. Kiedy zbliżaliśmy się do grobów polskich żołnierzy ucichły żarty i rozmowy. Potem zapaliliśmy przyniesione przez nas znicze i położyliśmy wieńce wykonane z szyszek, kasztanów, liści i żołędzi przez nas uzbieranych. Na koniec modlitwą i chwilą zupełnej ciszy uczciliśmy pamięć o polskich bohaterach.

Już wkrótce relacja z tego, co wydarzy się w najbliższym czasie…

Nasza zdjęcia można oglądać pod adresem: www.picasaweb.google.com/klasa1bpodkowalesna

 

 

4.12.2008 – Mikołajki w Brwinowie. W czwartek nasi rodzice zorganizowali nam niespodziankę. Zmotoryzowani samochodami podjechali pod szkołę i zabrali nas do Brwinowa do Sali Bambino z basenem kulkowym i innymi atrakcjami. Zabawa była wspaniała. Prezent mikołajkowy idealny.  Dziękujemy naszym rodzicom.

6.12.2008 – Kiermasz świąteczny. Na nasze stoliki przygotowaliśmy stroiki świąteczne i obrazki zimowe. Wszystko zostało sprzedane, najbardziej podobały się nasze miniaturowe stroiki. Zuzia upiekła ciasteczka, które pięknie zapakowane  sprzedawała jak bułeczki z masłem. Z zarobionych pieniędzy pani nasza szykuje niespodziankę. Nie możemy się doczekać.

16.12.2008 – Niespodzianka- wyjazd do Warszawy na imprezę gwiazdkową. Redakcja „Życia Warszawy” wraz z Instytucją Filmową Max-Film S.A. zorganizowały program świąteczny, na który zostaliśmy zaproszeni przez Gminny Ośrodek Pracy z Rodziną w Brwinowie. 

                     16 grudnia wyruszyliśmy do kina Luna na spotkanie z Mikołajem, słynnym piosenkarzem Ivanem Komarenko, strażą miejską oraz psem Labim. Program rozpoczęła pogadanka o bezpieczeństwie, którą poprowadzili przedstawiciele straży miejskiej oraz asystujący im pies Labi. Czworonóg oczarował wszystkich i wzbudził największe zainteresowanie i sympatię. Nie obeszło się, więc bez przytulania i głaskania. Kolejną atrakcją był święty Mikołaj, który specjalnie dla dzieci nauczył się chodzić na szczudłach. Jak na Mikołaja przystało miał kieszenie wypełnione łakociami, którymi hojnie nas obdarowywał. Świąteczny klimat utrzymał również Ivan Komarenko opowiadając o wigilijnych zwyczajach i kolędując z nami. Później Ivan rozdawał swoje autografy i cierpliwie pozował do zdjęć z fanami.

                    Następnym punktem programu był seans filmowy „Horton słyszy Ktosia”.
Mimo, że emocji i atrakcji było bez liku, z niecierpliwością wyczekiwaliśmy chwili, gdy otrzymamy paczki świąteczne. Ten upragniony moment był zwieńczeniem całego programu. Radośni i szczęśliwi, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień wróciliśmy do domu.

19.12.2008 – Wigilia klasowa. Na spotkanie wigilijne przygotowaliśmy mini jasełka w klasie dla naszych rodziców. Po występie pożegnaliśmy Pawła i jego Mamę, którzy wyjeżdżają na stałe do Kanady. Będziemy za nimi tęsknili, a Paweł obiecał nas odwiedzać.  Następnie uroczyście łamaliśmy się opłatkiem i prawdziwie rodzinnie wszyscy zasiedliśmy do stołu, w tle natomiast słychać było muzykę kolęd. Nareszcie poczuliśmy nastrój zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych.

9. 01. 2009 – Zamek Królewski „Skarbiec Króla Jegomości.” Po raz kolejny pojechaliśmy do Warszawy na Zamek Królewski. Tym razem zwiedzaliśmy skarbiec. Każdy z nas marzył o piwnicach i lochach przepełnionych złotem i dukatami, jak to jest na filmach. Pani przewodniczka owszem zaprowadziła nas do piwnicy zamkowej, ale ku naszemu zdziwieniu były tam zwykłe naczynia gliniane lekko potłuczone lub dosztukowane. Dowiedzieliśmy się, że wbrew pozorom są to skarby bardzo cenne, które pochodzą nawet z XIII – XVI wieku, a więc ok. 500 lat temu. Najbardziej podobała nam się łyżeczka z otworem, przez który karmiono niemowlęta. Jesteśmy dumni, że nasz Polski zamek kryje tak wiele pradawnych bogactw. Po zwiedzaniu zamku mama Alexa zaprosiła nas do swojej restauracji na przepyszny obiad. Tam bawiliśmy się najwspanialej. Zobacz galerię zdjęć: Galeria


19.02.2009 – Bal Karnawałowy i Ostatki. Nareszcie nadeszła długo wyczekiwana chwila. Strój na bal karnawałowy każdy obmyślał już od dawna. Większość dziewczynek pragnęło być księżniczkami lub wróżkami, natomiast u chłopców przyszła moda na komandosa. Podczas balu braliśmy udział w różnych konkursach: taniec na gazetach, taniec z piłką lub w parach. Co jakiś czas pani Ela rozdawała nagrody. Na koniec ogłoszono wynik, kto został Królem i Królową balu. Królem został Norbert z 1a, a Królowe musiały być dwie, bo wybór był bardzo trudny: Monika z 1b i Olga z 1a. Zobacz galerię zdjęć: Galeria

25.02.2009 – Wycieczka do Teatru Polskiego na „Sindbada Żeglarza”. Mama Ksawerego zorganizowała nam wyjazd do teatru. Pojechaliśmy kształtować naszego ducha kulturą wraz z klasą 4b.  Przedstawienie przeplatane pięknymi pieśniami opowiadało o przygodach znanego żeglarza o imieniu Sindbad. Zajęliśmy miejsca bardzo blisko sceny, w pierwszym i drugim rzędzie, więc niektórzy z nas mogli podać sobie rękę z groźnym Diabłem Morskim. Zobacz galerię zdjęć: Galeria

24.04.2009 – Zamek Królewski „Muzyczne portrety zwierząt”. To już trzecia i ostatnia w tym roku szkolnym lekcja muzealna na Zamku Królewskim. Podczas niej podziwialiśmy piękne arrasy, gobeliny oraz obrazy, na których uchwycono postacie przeróżnych zwierząt. Wiele z nich zamieszkiwało zamek i jego ogrody za czasów Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  W drugiej części lekcji uczyliśmy się przy akompaniamencie fortepianu naśladować  odgłosy zwierząt z użyciem różnych instrumentów perkusyjnych.  Zobacz galerię zdjęć: Galeria

20.05.2009 – Warsztaty witrażowe. Nasza klasa wzięła udział w warsztatach z wykonywania witraży. Każdy z nas otrzymał dowolny wzór, który musiał przenieś w częściach na kolorową folię. Później z połączonych i naklejonych na szybce fragmentów powstawał obrazek witrażowy. Wszystkie części należało obkleić taśmą ołowianą. Tak wykonany obraz należy umieścić w oknie, aby pełnił rolę witraża. Wielu z nas podarowało swoje dzieło mamie na jej zbliżające się święto. Zajęcia nam się podobały. Panią prowadzącą zaprosiliśmy powtórnie.  Zobacz galerię zdjęć: Galeria

30.05.2009 odbyło się Święto naszej szkoły. Z tej okazji klasy 1-3 przygotowały sprawozdania i prezentacje cyklu zajęć oraz warsztatów, które były organizowane w tym roku szkolnym. Nasza klasa wykonała wystawę z lekcji edukacyjnych na Zamku Królewskim. Oprócz zwiedzania można było obejrzeć program artystyczny, posilić się kiełbaską na gorąco oraz zjeść ciastko w szkolnej kawiarence. Podczas części artystycznej wystąpiły dziewczynki z naszej klasy: Zuzia, Ula, Dorotka i Julia. Zobacz galerię zdjęć: Galeria

 

 

 

 

 

 

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu