Ogłoszenie : Rozliczenie akcji "Lżejszy plecak"
dnia 10/1/2012 14:56:14 (492 odson)

Akcja „Lżejszy Plecak” pragnie poinformować, że podczas tegorocznego kiermaszu adwentowego zebraliśmy w Kawiarence w stołówce szkolnej 1378,08zł. Po odliczeniu kosztów (naczynia jednorazowe – kubeczki, łyżeczki, pojemniki jednorazowe, talerzyki, kawa, herbata, napoje) w wysokości 206,55zł pozostaje 1171,53zł zysku. Zgodnie z zapowiedzią, całkowity dochód z Kawiarenki – 1171,53zł - zostanie przeznaczony na zakup podręczników do szkolnego „banku podręczników” zgodnie z nową podstawą programową oraz w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły i Radą Pedagogiczną.
Chcemy jednocześnie złożyć podziękowania wszystkim, którzy społecznie przyczynili się do sukcesu Kawiarenki:

  • Uczniom i rodzicom – za ciasta i ciasteczka podarowane na stoisko

  • Rodzicom – za obsługę kawiarenki

  • Klasie IIa gimn. – za wsparcie „Lżejszego Plecaka” poprzez przyłączenie klasowego stoiska z ciastami

  • oraz wszystkim gościom Kawiarenki

Drodzy Rodzice, pamiętajmy, że kolejne podręczniki w naszym szkolnym „banku” – to lżejsze plecaki i w rezultacie, prostsze plecy naszych dzieci. Czy wiecie, że plecak szkolny nie powinien przekraczać 10% wagi ucznia. Sprawdźcie,

  • czy plecaki Waszych dzieci nie przekraczają normy, zwłaszcza w dniu, kiedy jest najwięcej lekcji,

  • jeżeli są uczniami klas 4-6 SzP – czy rzeczywiście nie noszą podręczników, które są do dyspozycji uczniów w szkole. Przypominamy, że klasy 4 i 5 powinny nosić tylko podręczniki do muzyki, a klasy 6 – tylko podręcznik do języka polskiego.

  • Jeżeli znajdziecie w domu podręczniki Wam już niepotrzebne, ale aktualne, albo podręczniki z naklejką i pieczątką „Lżejszego Plecaka” – przynieście je do szkoły.

Akcja „Lżejszy Plecak” trwa w naszej szkole już piąty rok, pomimo zmian podstawy programowej i podręczników. Dzięki funduszom zebranym podczas kiermaszu będziemy mogły ją kontynuować.


Koordynatorki „Lżejszego Plecaka”

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu