Relacje z imprez : Święto Szkoły 2012
dnia 4/6/2012 21:14:40 (613 odson)

W dniu 26 maja odchodziliśmy Święto Szkoły. Motywem przewodnim tegorocznych uroczystości była „ Szkoła”. Święto rozpoczęło się kilka minut po godzinie 10. Zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców przywitała pani dyrektor Elżbieta Mieszkowska.

Na początek obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. „ Tylko nie bajka” z udziałem uczniów cudzoziemskich z naszej szkoły. Powstało ono w ramach projektu „Sąsiedztwo wielokulturowe – Włącz mnie”. Uczniów przygotowali państwo Nela i Daniel Brzezińscy ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury.

Młodzi aktorzy przedstawili nam wspaniałą historię człowieka, który szukał swojego miejsca na ziemi. W swojej wędrówce napotykał wiele trudności, lecz pomimo to nie zapomniał o drugim człowieku. Zawsze gotowy był pomóc potrzebującym. Jego trud został w końcu wynagrodzony.
Święto Szkoły to dobry dzień, aby pokazać w szerszym kręgu uczniów uzdolnionych artystycznie. Usłyszeliśmy znakomitą grę na skrzypcach w wykonaniu Alicji Dziczyk uczennicy klasy 3. gimnazjum, a także zobaczyliśmy Julię Kawalę z klasy 6 w tańcu towarzyskim. Szczególne wrażenia zrobił na zebranych dynamizm i ekspresja w tańcu latynoamerykańskim.

Klasa 2a gimnazjum wystawiła przedstawienie „Wierszowana szkoła”, w którym pouczała widzów, że warto się uczyć. Klasy 4a i 4b zaśpiewały pieśni narodowe m.in. „Czerwone jabłuszko”. Grupę przygotowała pani Beata Makarewicz. W świetlicy szkolnej dzieci z klas 1-3 przygotowały dla swoich mam z okazji ich święta wspaniałe niespodzianki: portrety mam i zasłużone medale.

W tym dniu gimnazjaliści zaprezentowali swoje projekty edukacyjne, nad którymi pracowali od kilku miesięcy.

Obejrzeliśmy także kilka wystaw np. wystawę domków jednorodzinnych, prac plastycznych koła plastycznego prowadzonego przez pana Grzegorza Bolka, makiety przedstawiające kraje, z których pochodzą nasi uczniowie cudzoziemscy, a także prace plastyczne w wykonaniu uczniów z klas 1-3.

Nie zabrakło też kawiarenki (przygotowana przez klasy 6a i 6b), którą chętnie odwiedzali i dzieci, i dorośli. Część dochodu ma być przeznaczona na fundusz wycieczkowy dla uczniów cudzoziemskich.

Święto przebiegło w miłej atmosferze. Kolejne już za rok.


Iwona Grabowska - Gralak

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu