Comenius 1 : Aktualności
dnia 1/2/2009 13:24:14 (854 odson)

Aktualności

W dniach 12-19 maja 2008 grupa 5 uczniów i 3 nauczycieli z Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej uczestniczyła w kolejnym spotkaniu roboczym wszystkich partnerów biorących udział w programie LLP- Comenius-projekt pt. "Crossroads - Na styku kultur”. Tym razem gościła nas szkoła z Piedimonte San Germano z Włoch. Program przygotowany przez gospodarzy był bardzo interesujący i obejmował m.in.: udział w lekcjach i warsztatach na terenie szkoły, udział w zajęciach terenowych przygotowanych przez harcerzy z Cassino, zwiedzanie klasztoru i cmentarza żołnierzy polskich w Monte Cassino, całodniową wycieczkę do Rzymu oraz Veroli (zwiedzanie opactwa Casamari).W trakcie pobytu spotkaliśmy się z burmistrzem Piedimonte San Germano oraz władzami lokalnymi. Na zakończenie wzięliśmy udział w festiwalu tańców ludowych wszystkich krajów biorących udział w projekcie "Crossroads", który miał miejsce w zamku w Piedimonte San Germano. Następne spotkanie szkół partnerskich biorących udział w projekcie odbędzie się w listopadzie br. w Podkowie Leśnej.

Koordynator Projektu
Katarzyna Kawecka-Sikora

>>>Galeria zdjęć z wyjazdu<<<
Spotkanie grupy roboczej - Altenburg

W dniach 26 października - 2 grudnia 2007 roku odbyło się spotkanie robocze wszystkich zespołów partnerskich (z Polski, Włoch, Hiszpanii i Niemiec) uczestniczących w projekcie Unii Europejskiej Comenius- „Na styku kultur”, w którym uczestniczyła grupa 5 uczniów, oraz 3 nauczycieli z Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej. Gospodarzem spotkania była szkoła w Altenburgu (Niemcy). W trakcie tygodniowego pobytu podkowiańscy uczniowie mieszkali u rodzin niemieckich. Podczas naszego pobytu zwiedziliśmy miasto, biorąc udział w całodniowej wycieczce po mieście. Zobaczyliśmy ratusz w Altenburgu, gdzie zostaliśmy powitani przez pana burmistrza, co udokumentowały lokalne media: prasa i telewizja. Ponadto odwiedziliśmy fabrykę kart do gry, zamek w Altenburgu oraz Lipsk. W Lipsku uczestniczyliśmy w kiermaszu świątecznym, jedliśmy świąteczne potrawy i ciasta. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z języka angielskiego, francuskiego, łaciny oraz w warsztatach plastycznych, na których mieli okazję stworzyć karty do gry według własnych projektów (karty do gry są produktem końcowym naszego projektu). Ostatniego dnia naszego pobytu odbyło się „
Święto Szkoły”, podczas którego grupy z wszystkich krajów partnerskich brały udział w interaktywnym przedstawieniu Pt. „Matka łacina i jej dzieci” oraz prezentowały typowe dania dla swoich kuchni. Nasza grupa przygotowała tradycyjne polskie potrawy: żurek, barszcz czerwony, pierogi i smalec. Natalia Sadowska
Galeria zdjęć w wyjazdu do Altenburga

Spotkanie grupy roboczej - Villarcayo

W dniach 20-26 listopada 2006 r. miało miejsce spotkanie robocze wszystkich grup partnerskich uczestniczących w projekcie Unii Europejskiej pt. ’Na styku kultur’, w którym uczestniczyła grupa uczniów oraz nauczycieli z Zespół Szkół w Podkowie Leśnej.
Gospodarzem spotkania była szkoła z Villarcayo (Hiszpania), która w ramach projektu odpowiedzialna jest za ścieżkę – architektura. W trakcie tygodniowego pobytu w Villarcayo podokwiańscy uczniowie mieszkali u rodzin hiszpańskich mieli okazję poznać swoich kolegów i koleżanki, którzy w maju przyjadą do Polski.
Koordynator programu ze szkoły hiszpańskiej przygotował bardzo ciekawy program pobytu. Zwiedziliśmy m.in. miasto Burgos (przepiękną katedrę oraz klasztor i inne zabytki w stylu romańskim, europejski szlak pielgrzymów Santiago de Compostela, największą jaskinię w Hiszpanii – Ojo Guarena.
Grupa uczestniczyła w konferencji prasowej zorganizowanej przez panią burmistrz Villarcayo w ratuszu miejskim, co zostało również odnotowane przez lokalną prasę i stację telewizyjną.
W maju 2007 roku odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli uczestniczących w projekcie w Podkowie Leśnej.

Szkolny koordynator programu Comenius 1,
Katarzyna Kawecka-Sikora

Wersja do wydrukowania Powiadom znajomego o tej wiadomoci Utwrz dokument .pdf z tego artykuu