(1) 2 3 4 ... 6 »
Relacje z imprez : Uczczenie pamięci Powstańców
dnia 5/10/2012 9:19:18 (1366 odson)

Apel  dla uczczenia pamięci Powstańców

 

         W dniu 3 października odbył się apel z okazji 68. rocznicy upadku Powstania Warszawskiego. Uczniowie klasy III b gimnazjum (Monika Kandybowicz, Grzegorz Maros – Turek, Agnieszka Murawska, Mikołaj Szolc) przypomnieli najważniejsze fakty z 63 dni walki z okupantem. Powstańcze piosenki wykonał chór szkolny oraz uczniowie z klas 4b i 5a przy akompaniamencie p. Anny Nowickiej.  Apel przygotował p. Sławomir Sowiński, zaś dekoracje p. Grzegorz Bolek. 

Po uroczystości uczniowi klasy 4b udali się na cmentarz, gdzie zapalili znicze na grobach powstańców.

Relacje z imprez : Święto Szkoły 2012
dnia 4/6/2012 21:14:40 (613 odson)

W dniu 26 maja odchodziliśmy Święto Szkoły. Motywem przewodnim tegorocznych uroczystości była „ Szkoła”. Święto rozpoczęło się kilka minut po godzinie 10. Zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców przywitała pani dyrektor Elżbieta Mieszkowska.

Na początek obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. „ Tylko nie bajka” z udziałem uczniów cudzoziemskich z naszej szkoły. Powstało ono w ramach projektu „Sąsiedztwo wielokulturowe – Włącz mnie”. Uczniów przygotowali państwo Nela i Daniel Brzezińscy ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury.

Młodzi aktorzy przedstawili nam wspaniałą historię człowieka, który szukał swojego miejsca na ziemi. W swojej wędrówce napotykał wiele trudności, lecz pomimo to nie zapomniał o drugim człowieku. Zawsze gotowy był pomóc potrzebującym. Jego trud został w końcu wynagrodzony.


Czytaj wicej... | 4126 bajtw wicej
Relacje z imprez : Przedstawienie „Genesis”
dnia 4/6/2012 21:10:12 (526 odson)

26 maja klasa 5b wystawiła spektakl „Genesis”. Był on uwieńczeniem programu profilaktyczno-teatralnego, w którym klasa wzięła udział.

Byliśmy świadkami ponownych narodzin świata. Podobnie jak w Księdze Rodzaju powstawały kolejne elementy świata: woda, ziemia z pięknymi górami, gwiazdy, rodziły się rośliny. Szczególnie zapadnie nam w pamięci moment narodzin ptaków i zwierząt. Wyjątkowość chwili spotęgowała muzyka Ennio Morricone.

Uwieńczeniem całego aktu twórczego był człowiek, który mógł cieszyć się tym, co go otacza – całą ziemią i jej dobrodziejstwami.

Nie było to typowe przedstawienie. Poza rolą narratora, który opowiadał, co za chwilę się wydarzy, spektakl pozbawiony był słów. Oparty był na ruchu, geście. Całość uzupełniały proste rekwizyty i muzyka.

Wielkie brawa należą się piątoklasistom za wspaniałą grę aktorską i zaangażowanie. Wyrazy dużego uznania pani Justynie Głuszko za pomysł i reżyserię, a także pani Annie Kępińskiej – wychowawczyni klasy 5b – za wspólną z klasą znakomitą grę.

Spektakl był owocem kilkumiesięcznej pracy i z pewnością warto go było zobaczyć.


Iwona Grabowska - Gralak

Czytaj wicej... | 2431 bajtw wicej
Relacje z imprez : Majowe konkursy
dnia 4/6/2012 21:07:07 (659 odson)

Miesiąc maj obfitował w radosne wydarzenia, których bohaterami byli uczniowie naszej szkoły.

19 maja 2012 r. w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa „Zagroda” odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom rejonowego konkursu plastycznego, zorganizowanego przez MOK w Brwinowie, ”A.Vivaldi - Cztery Pory Roku”.


Czytaj wicej... | 3219 bajtw wicej
Relacje z imprez : Konkurs orograficzny
dnia 4/6/2012 21:02:59 (578 odson)

17 maja odbył się międzyklasowy konkurs ortograficzny dla uczniów szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 16 osób. Najlepsze wyniki osiągnęli: Gabrysia Lasota z klasy 6b, Jakub Stępka z 4a i Patrycja Rembiszewska z 6b.

Konkurs przygotowała pani Agnieszka Rebzda.  

Relacje z imprez : Inscenizacja z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja
dnia 8/5/2012 10:28:59 (599 odson)

Inscenizacja z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja


Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole inscenizacja „ Lekcja historii” przygotowana przez klasę II b gimnazjum pod okiem p. Justyny Gorbacz i p. Iwony Grabowskiej-Gralak.

Głównymi bohaterami inscenizacji byli uczniowie (Krzysztof Andrych, Joanna Bartonowicz, Ewa Czarnowska, Jan Horban, Agnieszka Murawska, Karol Płoszyński, Mikołaj Szolc), którzy wobec wizji sprawdzianu z Konstytucji 3 Maja próbują, poprzez ankietę przeprowadzoną wśród przechodniów ( Monika Kandybowicz, Ola Kozłowska, Franek Promiński, Roch Rybak), zdobyć informacje o tym dokumencie. Pomysł okazuje się nietrafiony, gdyż respondenci nie kojarzą daty 3 Maja z tak ważnym dla Polski świętem. W takiej sytuacji uczniom pozostają notatki z lekcji historii i sam dokument.

Aktorzy przybliżyli zebranym uczniom najważniejsze założenia Konstytucji 3 Maja, okoliczności jej powstania, a także jej dalsze losy.

Iwona Grabowska – Gralak

Czytaj wicej... | 1939 bajtw wicej
Relacje z imprez : Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem
dnia 8/5/2012 10:27:02 (585 odson)

Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem


W dniu 20 kwietnia gościem biblioteki szkolnej był pisarz pan Wojciech Widłak (autor m.in. serii o Panu Kuleczce, książek „Opowieści do poduszki”, „Dwa serca anioła”). Pisarz spotkał się z klasami 1-3 szkoły podstawowej.

Opowiedział zgromadzonym dzieciom o tym, jak powstaje książka, skąd czerpie pomysły do swoich opowiadań i książek, a także historię powstania Pana Kuleczki. Z worka, który przywiózł pan Widłak, dzieci wybierały jeden przedmiot. Zanim go wyciągnęły próbowały zgadnąć, co to może być. Zobaczyły tym samym jak ważna jest wyobraźnia. Było to najbardziej emocjonujące dla uczniów ćwiczenie.

Następnie dzieci zadawały gościowi pytania. Później nadszedł czas na autografy.

Iwona Grabowska - Gralak


Czytaj wicej... | 1697 bajtw wicej
Relacje z imprez : „Poznać, zrozumieć, pokochać świat”
dnia 8/5/2012 10:24:35 (594 odson)

Etap szkolny konkursu recytatorskiego „Poznać, zrozumieć, pokochać świat”


W dniu 24 kwietnia 2012 r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego organizowanego przez Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Poznać, zrozumieć, pokochać świat”.

Jury w składzie: Iwona Grabowska – Gralak, Agnieszka Rebzda oceniało: zgodność doboru repertuaru z tematem edycji, pamięciowe opanowanie tekstu, rozumienie tekstu wyrażone interpretacją utworu, kultura mowy, artyzm wykonania.

Do II etapu konkursu, który odbędzie się w Stawisku w dniach 22- 23 maja, przeszli:

Michasia Szlacheta z 4a, Aleksandra Świętochowska z 4a i Chiara Ghia z 4a. Gimnazjum reprezentować będzie Julia Kacała z I b.

Etap szkolny konkursu poprzedziły warsztaty recytatorskie w Stawisku, podczas których uczniowie pod okiem aktorów mogli ćwiczyć przygotowane wiersze i doskonalić swoje umiejętności recytatorskie.

Iwona Grabowska - Gralak

Czytaj wicej... | 2133 bajtw wicej
Relacje z imprez : Apel Wielkanocny
dnia 15/4/2012 23:04:01 (490 odson)

Apel Wielkanocny


4 kwietnia odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przygotowali go uczniowie z klasy 5 b wraz z wychowawczynią p. Anną Kępińską. Piątoklasiści przypomnieli uczniom, klas 1-3 szkoły podstawowej i 4-6, ideę świąt Wielkiej Nocy, tradycje związane z nimi, symbolikę produktów, które przygotowujemy do święconki.

Informacje przeplatane były wierszami o tematyce wielkanocnej. Dużo emocji wśród zebranych wywołała tradycja lanego poniedziałku, gdyż aktorzy zaprezentowali ją w praktyce, podobnie jak zwyczaj wybitek.

Przeprowadzony został również konkurs - nauczyciele kontra uczniowie. Zadaniem uczestników było ułożenie puzzli przedstawiających pisankę. Szybsi okazali się przedstawiciele nauczycieli.

Na koniec pani dyrektor Elżbieta Mieszkowska złożyła zebranym życzenia.


Iwona Grabowska- Gralak

Relacje z imprez : Swietlica pomaga czworonogom
dnia 13/3/2012 15:00:06 (631 odson)

Pomagamy czworonogom

Miło nam poinformować, że dnia 07 marca 2012 roku, przekazaliśmy na rzecz schroniska w Milanówku – Polesiu około 30 kilogramów karmy dla bezdomnych zwierząt.

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom uczęszczającym na świetlicę szkolną, które wzięły udział w naszej akcji. Bardzo liczyliśmy na waszą ofiarność i nie zawiedliśmy się. Mamy nadzieję, że jeszcze długo pozostaniecie wrażliwi na los czworonogów z naszej okolicy.

Agnieszka Kośka

Kierownik świetlicy szkolnej

(1) 2 3 4 ... 6 »