Osiągnięcia : Sukces Igora Kumeli w ogólnopolskim konkursie recytatorskim
dnia 4/6/2012 21:01:30 (536 odson)

Igor Kumela z klasy 2 szkoły podstawowej przeszedł do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego „O Złote Pióro Watermana”. Przesłuchania do VIII edycji konkursu odbyły się 30 maja w Pruszkowie. Jury (w składzie: Anna Seniuk, Anna Gajewska, Leszek Zduń) spośród wszystkich kandydatów wybrało 15 najlepszych.

II etap konkursu odbędzie się w dniach 15 - 18 czerwca na Mazurach. Finaliści będą brali udział w warsztatach przygotowujących do występu, wykładach. Przewidziane są też wycieczki i zwiedzanie Muzeum im. K.I. Gałczyńskiego w Praniu.

Finał konkursu odbędzie się 17 czerwca w Praniu i tam poznamy zwycięzcę. Igorowi gratulujemy, bo niewątpliwie jest to, już na tym etapie, duży sukces. Tym bardziej, że konkurs nie ma podziału na grupy wiekowe. Igor musiał się zmierzyć z dużo starszymi kolegami i koleżankami z różnych szkół i świetnie sobie poradził.


Iwona Grabowska - Gralak

Czytaj wicej... | 1644 bajtw wicej
Osiągnięcia : Sukces Martyny Szczepanik w konkursie „Klubowicze do klawiatur”
dnia 10/1/2012 15:19:18 (618 odson)

Najlepsza recenzja w konkursie ogólnopolskim


Martyna Szczepanik z klasy 6a zdobyła nagrodę na najlepszą recenzję w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Instytut Książki w Warszawie „Klubowicze do klawiatur” – klubowicze, czyli członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki.

W naszej szkole DKK działa od października 2010 r., zaś Martyna od początku jest jego aktywną uczestniczką i recenzentką. Spotkania klubowe odbywają się raz w miesiącu w bibliotece szkolnej. Przez te półtora roku naszej działalności przeczytaliśmy i przedyskutowaliśmy kilkanaście ciekawych, wartościowych książek m.in. „Wyspę mojej siostry” Katarzyny Ryrych, za której recenzję Martyna otrzymała nagrodę.

Martynko gratulujemy Ci bardzo i życzymy dalszych sukcesów czytelniczych oraz kolejnych wspaniałych recenzji.


Iwona Grabowska - Gralak

Czytaj wicej... | 1797 bajtw wicej
Osiągnięcia : Wyróżnienie w konkursie recytatorskim
dnia 1/6/2011 12:00:00 (542 odson)

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim

 

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim im. Jarosława Iwaszkiewicza zdobyła Balbina Sobieszek z klasy 4b, która zaprezentowała wiersz Danuty Wawiłow „Wędrówka”.

 Konkurs odbył się 17 maja w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, po wcześniejszych eliminacjach szkolnych.  Motto XI już edycji brzmiało „Jeszcze jedna podróż”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół powiatu grodziskiego. Uczestników oceniało jury  w składzie :Henryk Boukołowski, Agata Meilute, Sławomir Grzymkowski.

Balbinie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

 

Iwona Grabowska - Gralak

Osiągnięcia : Wyróżnienie w konkursie na opowiadanie baśni
dnia 11/1/2011 11:59:25 (723 odson)

Wyróżnienie w konkursie  na opowiadanie baśni

 

Zosia Koronkiewicz z klasy 3a szkoły podstawowej zdobyła wyróżnienie w XVI  edycji konkursu czytelniczego na opowiadanie baśni, bajek, legend pod hasłem „ Dawno, dawno temu”.


Czytaj wicej... | 2405 bajtw wicej
Osiągnięcia : Zawody sportowe
dnia 25/5/2010 9:41:16 (788 odson)

Dnia 14 maja 2010 roku nasza szkoła wzięła udział w powiatowych zawodach w lekkoatletyce. Zawody odbyły się w Grodzisku Mazowieckim gdzie przyjechali reprezentacji wszystkich szkół z naszego powiatu.    

Czytaj wicej... | 4564 bajtw wicej
Osiągnięcia : Laureat konkursu
dnia 28/3/2010 21:57:27 (650 odson)

Z radością informujemy, że uczeń  klasy III b Gimnazjum Filip Jegliński został laureatem tegorocznej edycji konkursu „Losy Żołnierza Dzieje Oręża Polskiego” Od Cedyni do Orsz.

 Zgodnie z regulaminem konkursu:

 Laureatom III etapu – wojewódzkiego, na podstawie Rozporządzeń, Ministra Edukacji Narodowej, przysługują następujące uprawnienia:

- wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie ukończenia szkoły,

- celująca ocena z historii na świadectwie ukończenia klasy w danym roku szkolnym,

- zwolnienie z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego,

- przyjęcie do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej na podstawie zarzą­dzenia Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół ponadgim­nazjalnych na dany rok szkolny, niezależnie od kryteriów zawartych w statutach tych szkół.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY FILIPOWI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Osiągnięcia : Maksymalny Kangur
dnia 2/6/2009 21:00:29 (719 odson)
Osiągnięcia

W roku szkolnym 2008/2009 w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” wzięło udział prawie 100 uczniów naszych Szkół. Radością napawa fakt, że 5 uczniów Szkoły Podstawowej otrzymało w tym roku wyróżnienia. Najważniejszym jednak dla Nas wydarzeniem tegorocznej edycji Konkursu jest to, że już drugi raz z rzędu mamy w szkole laureta „Kangura” i to ponownie z maksymalną możliwą ilością punktów do otrzymania. W tym roku do elitarnego grona „Maksymalnych Kangurów” dołączył

MICHAŁ KARNY z klasy IVb

 

Michał dzięki swojemu osiągnięciu już w czerwcu, razem z innymi Kangurami z całej Polski, pojedzie na wycieczkę do Legolandu w Danii.

Gratulujemy Michałowi i jego Rodzicom, wierząc, że w przyszłości Michał, reprezentując naszą Szkołę, jeszcze wielokrotnie będzie powodem dumy całej szkolnej społeczności.

Osiągnięcia : Zawody międzypowiatowe
dnia 2/6/2009 13:41:05 (727 odson)
Osiągnięcia


Dnia 27 maja b.r. odbył się kolejny etap zawodów szkół gimnazjalnych w lekkoatletyce. Były to już zawody międzypowiatowe więc zajęcie miejsca na podium gwarantowało awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Pod opieką pana Krzysztofa Kolendy naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Zych, Julia Jezierska, Patrick Karney, Paweł Latuszkiewicz oraz Piotr Wielgus.

Czytaj wicej... | 4860 bajtw wicej
Osiągnięcia : minilogia 7
dnia 27/5/2009 10:35:01 (736 odson)
Osiągnięcia

Z radością i dumą informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu przedmiotowego mini LOGIA 07 mamy finalistkę i laureatkę. Laureatką została Natalia Zagrajek z kl. 6a, zaś finalistką Anna Wiązecka z kl. 6b. Natalia jest jedyną dziewczyną wśród tegorocznych laureatów! Olimpiada jest organizowana przez Ośrodek Edukacji Infomratycznej i Zastosowań Komputerów. Wcześniej obie uczennice oraz Paweł Karlicki z kl. 6b ukończyli kurs programowania w ośrodku. Ani, Natalce i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wręczenia nagród: MINILOGIA 7

 

Osiągnięcia : Zawody powiatowe
dnia 23/5/2009 10:10:00 (746 odson)
Osiągnięcia

Dnia 13 maja br. nasza szkoła wzięła udział w powiatowych zawodach w lekkoatletyce. Na organizowanych przez szkołę nr 2 w Grodzisku Mazowieckim wystąpili nasi przedstawiciele z klas I i II gimnazjum.

Czytaj wicej... | 4744 bajtw wicej