Konkurs „Stare, ale wciąż lubiane”

Data 20/1/2011 14:20:26 | Temat: Relacje z imprez

Konkurs „Stare, ale wciąż lubiane”

 

W dniu 5 stycznia  2011 r. odbył się, zorganizowany przez bibliotekę szkolną ,konkurs czytelniczy „ Stare , ale wciąż lubiane”.

Jego celem było m.in. budzenie zainteresowania baśniami, legendami, utworami autorstwa m.in. Słowackiego, Tołstoja, Sikiryckiego, Porazińskiej, wdrażanie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.W konkursie wzięły udział 22 osoby z klas 1-3. Każda klasa miała do przeczytania wyznaczone  książki: klasa 1: „Kozucha kłamczucha” J.  Porazińskiej, „ Bajka o rybaku i rybce” A. Puszkina, klasa 2: „ Za króla Piasta Polska wyrasta” K. Makuszyńskiego,                „ Kopciuszek” H. Januszewskiej, „ Jak Zabłocki wyszedł na mydle” I. Sikiryckiego, klasa 3: „ Szewczyk Dratewka” J. Porazińskiej, „Wdzięczność szczupaka” A. Tołstoja , „O Janku, co psom szył buty” J. Słowackiego, „ Kopciuszek” H. Januszewskiej

I miejsce w klasach pierwszych zdobyła Paulina Mazurek z 1a, II miejsce Sofiko Kuruliszwili z 1a, III  miejsce Wadim Miller z 1b. Klasy drugie zaprezentowały  wysoki poziom, o czym świadczy liczba nagród . Trzy pierwsze miejsca: Karolina Pańczyk z 2a, Pola Rogala z 2a, Staś Stępka z 2a, II miejsce Oliwia Wildeman  z 2a, III miejsce Konstancja Jeglińska z 2b. W klasach trzecich I miejsce zajęła Ania Samoraj z 3a, która zdobyła maksymalną liczbę punktów, II miejsce  ex  aequo: Dawid Filipiak z 3b i Olga Tałasiewicz z 3a, III miejsce Kuba Stępka z 3a.

Wymienione wyżej dzieci otrzymały nagrody książkowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Mimo upływu lat odkurzone książki Sikiryckiego, Tołstoja czy Puszkina wciąż podobają się dzieciom.

 

Iwona Grabowska - GralakTen artyku pochodzi z Zespół Szkół w Podkowie Leśnej
http://stara-strona.podkowa-szkola.pl

Link do tej wiadomoci to:
http://stara-strona.podkowa-szkola.pl/modules/news/article.php?storyid=230