Przedstawienie „Genesis”

Data 4/6/2012 21:10:12 | Temat: Relacje z imprez

26 maja klasa 5b wystawiła spektakl „Genesis”. Był on uwieńczeniem programu profilaktyczno-teatralnego, w którym klasa wzięła udział.

Byliśmy świadkami ponownych narodzin świata. Podobnie jak w Księdze Rodzaju powstawały kolejne elementy świata: woda, ziemia z pięknymi górami, gwiazdy, rodziły się rośliny. Szczególnie zapadnie nam w pamięci moment narodzin ptaków i zwierząt. Wyjątkowość chwili spotęgowała muzyka Ennio Morricone.

Uwieńczeniem całego aktu twórczego był człowiek, który mógł cieszyć się tym, co go otacza – całą ziemią i jej dobrodziejstwami.

Nie było to typowe przedstawienie. Poza rolą narratora, który opowiadał, co za chwilę się wydarzy, spektakl pozbawiony był słów. Oparty był na ruchu, geście. Całość uzupełniały proste rekwizyty i muzyka.

Wielkie brawa należą się piątoklasistom za wspaniałą grę aktorską i zaangażowanie. Wyrazy dużego uznania pani Justynie Głuszko za pomysł i reżyserię, a także pani Annie Kępińskiej – wychowawczyni klasy 5b – za wspólną z klasą znakomitą grę.

Spektakl był owocem kilkumiesięcznej pracy i z pewnością warto go było zobaczyć.


Iwona Grabowska - Gralak


Ten artyku pochodzi z Zespół Szkół w Podkowie Leśnej
http://stara-strona.podkowa-szkola.pl

Link do tej wiadomoci to:
http://stara-strona.podkowa-szkola.pl/modules/news/article.php?storyid=372