Owoce i warzywa

Data 24/5/2009 10:20:00 | Temat: Ogłoszenie

„Owoce, warzywa i soki są na 5!”- ogólnopolski program dla szkół podstawowych

Trwają zapisy  do tegorocznej, ogólnopolskiej edycji programu: „Owoce, warzywa i soki są na 5!”. Organizatorami konkursu są Instytut Żywności i Żywienia oraz firma Tymbark.  Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Zdrowia.


Celem programu jest uświadomienie dzieciom w wieku szkolnym oraz ich opiekunom korzyści płynących z częstego spożywania owoców, warzyw i soków.

Program „Owoce, warzywa i soki są na 5” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Materiały informacyjne trafiły do ponad 14 000 szkół w całej Polsce.

Głównymi nagrodami będą granty pieniężne w wysokości 1500 zł dla każdej z szesnastu zwycięskich szkół (po jednej w każdym województwie). Poza tym wszystkie szkoły, jak również dzieci, które wezmą udział w programie, otrzymają drobne upominki.

Praca konkursowa polega na wykonaniu czterech zadań: realizacji opracowanych przez metodyków scenariuszy lekcyjnych, organizacji akademii/przedstawienia na temat spożywania 5 porcji dziennie warzyw, owoców lub soku, przygotowaniu warzywno-owocowo-sokowej dekoracji szkolnej, a także organizacji owocowo-warzywno – sokowego dnia.

Każde przeprowadzone działanie należy opisać w raporcie, dostępnym na stronie: www.5razyowoceiwarzywa.pl

Zgłoszenia do konkursu wraz raportem z przeprowadzonych działań konkursowych szkoły mogą nadsyłać do 17.06.2009 roku.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.5razyowoceiwarzywa.pl

 

Ten artyku pochodzi z Zespół Szkół w Podkowie Leśnej
http://stara-strona.podkowa-szkola.pl

Link do tej wiadomoci to:
http://stara-strona.podkowa-szkola.pl/modules/news/article.php?storyid=79