Zawody międzypowiatowe

Data 2/6/2009 13:41:05 | Temat: Osiągnięcia

Dnia 27 maja b.r. odbył się kolejny etap zawodów szkół gimnazjalnych w lekkoatletyce. Były to już zawody międzypowiatowe więc zajęcie miejsca na podium gwarantowało awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Pod opieką pana Krzysztofa Kolendy naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Zych, Julia Jezierska, Patrick Karney, Paweł Latuszkiewicz oraz Piotr Wielgus.

Zawody zaczęły się od biegów sprinterskich na 100m oraz od pchnięcia kulą. W biegu na 100m naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Zych. Niestety nie udało jej się znaleźć w pierwszej trójce, zajęła ostatecznie piątą pozycje. Pierwszy sukces na międzypowiatach nasza szkoła odniosła w pchnięciu kula, a konkretnie Piotr Wielgus. Udało mu uplasować się na drugiej pozycji, co pozwoliło wywalczyć awans na zawody wojewódzkie. Kolejnym interesującą nas konkurencją były biegi na dystansie 200 i 300m. W biegu na 200m dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Julia Jezierska. Jednak nie dostała przepustki na zawody wojewódzkie, gdyż organizatorzy zdyskwalifikowali ją dlatego, że startowała z o rok starszymi od siebie zawodniczkami. Stało się tak bo podczas zawodów powiatowych w roczniku ‘94 Julia miała badania lekarskie więc nie mogła startować. Pan Kolenda w Grodzisku zapytał czy Julia może wystartować następnego dnia z rocznikiem ‘93, dostał pozytywną odpowiedz więc zabrał ją na zawody które wygrała i awansowała na międzypowiaty. Tutaj dopiero po jej biegu w którym zajęła drugie miejsce organizatorzy zdecydowali się ją zdyskwalifikować. Była to bardzo niezrozumiała decyzja, która zdenerwowała cała naszą drużynę z panem Kolenda na czele, ale niestety nie mieliśmy nic do powiedzenia. Kolejny nasz reprezentant Paweł Latuszkiewicz w biegu na 300m zajął piąte miejsce. Warto dodać, że obsada tej dyscypliny była bardzo mocna. Na deser został nam skok wzwyż, w którym faworytem był nasz reprezentant Patrick Karney. Patrick stanął na wysokości zadania i wygrał z dużą przewagą nad rywalami. Tak więc na zawody wojewódzkie pojedzie dwóch naszych reprezentantów. Moim zdaniem sporym sukcesem dla naszej szkoły jest to osiągnięcie.