Święto Niepodległości

Opublikowano: 08-07-2020

 

 

Święto  Niepodległości

 

  Jaką byliśmy potęgą, jak nam wspólnie serca biły, pod kontuszem, pod siermięgą, na dowód niezłomnej siły - tymi słowami wypowiedzianymi przez Leszka Skowrona zakończyła się uroczystość z okazji 95.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzona w naszej szkole.                                                                

Uczniowie kl. IIa gimnazjum pod opieką wychowawczyni, p. Małgorzaty Dzięcielskiej przygotowali słowno- muzyczny apel. Była to ważna lekcja historii przypominająca o znaczeniu patriotycznych środowisk w czasach niewoli.      

Dużymi brawami nagrodzono Adama Słowińskiego za rolę Józefa Piłsudskiego. Adam bardzo wyraźnie i donośnie wypowiadał myśli Marszałka, sam przygotował rozpoznawalny, charakterystyczny strój oraz sumiaste wąsy. 

 


                                               

Istotnym elementem scenografii była fotografia Pomnika Poległych w 1920 roku z Cmentarza Wojskowego na Powązkach, mówiąca o zwycięstwie, które ocaliło suwerenność nie tylko naszego kraju. W apelu wykorzystano bardziej i mniej znane pieśni żołnierskie z płyty ?Gdy myślę ojczyzna??, wydanej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.                          

Gimnazjaliści z klasy IIa po raz kolejny udowodnili, ile radości może dać wspólny program i jego wykonanie.

                                                                              Teresa Zabłocka

 


Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz w celu zbierania anonimowych statystyk.
Nieblokowanie tych plików i kontynuowanie korzystania ze strony, oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Można samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Nie pokazuj więcej