Dzień Języków 2014

Opublikowano: 13-12-2019

 

 

  Dnia 16.10.2014 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem było: propagowanie nauki języków obcych, motywowanie uczniów do pogłębiania swojej wiedzy na temat krajów europejskich, rozwijanie postaw ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, integracja zespołów klasowych oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

 

 

  Uczniowie klas I ? III gimnazjum uczestniczyli w Quizie wiedzy o krajach europejskich oraz przygotowali poczęstunek składający się ze specjałów kuchni niemieckiej i francuskiej.  Współzawodnicząc w grupach odpowiadali na czas na pytania z zakresu geografii, historii, literatury, polityki i muzyki. Po treningu umysłowym posilali się pysznymi sałatkami, croissantami, naleśnikami, a także kiełbaskami.

 


 Lekcje języka obcego, niekoniecznie z książką i przy tablicy to doskonały pomysł na motywację i urozmaicenie zajęć.  

 W przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia zaangażowane były nauczycielki języka niemieckiego i francuskiego: Edyta Urbańska, Anna Rabecka i Agnieszka Pokropek ? Świderska. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz w celu zbierania anonimowych statystyk.
Nieblokowanie tych plików i kontynuowanie korzystania ze strony, oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Można samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Nie pokazuj więcej