Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano: 10-07-2020

 

dn

 

Dzień Edukacji Narodowej

i ślubowanie pierwszoklasistów

 

  14 października przypada Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji 11 października odbył się w naszej szkole apel. Życzenia zebranym  pedagogom z okazji ich święta złożyły pani dyrektor Elżbieta Mieszkowska i pani burmistrz Małgorzata Stępień -  Przygoda.

 Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas 4-6 oraz dwie uczennice z klasy Ia i III b pod kierunkiem pani Iwony Grabowskiej-Gralak i pani Beaty Sawickiej.     

Uczniowie przypomnieli historię powstania Komisji Edukacji Narodowej i jej zasługi na gruncie oświaty. Recytowali wiersze o szkole, pracy nauczyciela, uczniach i trudzie nauki . Złożyli życzenia nauczycielom, a także podziękowali im za ich  pracę dydaktyczno ?wychowawczą.

  11 października był szczegółnie ważny dla uczniów klas 1. szkoły podstawowej. Tego dnia zostali oficjalnie przyjęci  w poczet uczniów  naszej szkoły. Jednak, aby tak się stało, pierwszoklasiści udali się w podróż do czterech krain: Krainy Śpiewu, Mądrości, Sprawności i Wiedzy o Ojczyźnie. Wspierani przez swoje panie - panią Marię Dobrogowską i panią Joannę Szulc, pomyślnie zaliczyli wszystkie zadania. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie.  Na koniec  pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i bukieciki od uczniów z klas 2.

Iwona Grabowska - Gralak

 

n

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz w celu zbierania anonimowych statystyk.
Nieblokowanie tych plików i kontynuowanie korzystania ze strony, oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Można samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Nie pokazuj więcej