PROJEKT UNIJNY - AKADEMIA OTWARTEGO UMYSŁU

Opublikowano: 04-07-2020

W latach szkolnych 2017/2018 i 2018/2019 Zespół Szkół w Podkowie Leśnej będzie realizował projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 pt „Akademia Otwartego Umysłu”.

Projekt będzie realizowany w Partnerstwie Miasta Podkowa Leśna z Fundacją STIWEK z Warszawy.

Partnerzy we współpracy z Dyrekcją Szkoły i Nauczycielami wspólnie przygotowali projekt, który uzyskał wysoką punktację i został rekomendowany do dofinansowania przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w lipcu 2017 r.

Wartość projektu to 883 000 zł.

Celem projektu jest wzrost kompetencji kluczowych uczniów przez uczestnictwo w zajęciach wyrównawczych, doskonalących, kołach zainteresowań i projektach edukacyjnych rozwijających postawy kreatywności, przedsiębiorczości i pracy zespołowej.

Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych z matematyki, przyrody, geografii, biologii, chemii, języka angielskiego,  niemieckiego, w kołach zainteresowań z zakresu matematyki, programowania i robotyki, przedmiotów przyrodniczych, warsztatach z przedsiębiorczości, projektach edukacyjnych kształcących postawy kreatywności i pracy zespołowej m.in. zajęcia muzyczne, teatralne, architektoniczne.

Osobny blok zajęć zostanie poświęcony rozwijaniu umiejętności zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z Internetu.

W projekcie weźmie udział 350 uczniów. Nauczyciele będą rekomendować uczniom i ich rodzicom udział w poszczególnych zajęciach.

W ramach projektu zostanie utworzona nowa pracownia informatyczna oraz doposażone pracownie przyrodnicze, fizyczna, geograficzna, chemiczna. Ogółem na sprzęt, który będzie wykorzystywany w trakcie zajęć oraz na doposażenie pracowni zostanie przeznaczona kwota ponad: 200 000 zł.

Kolejne 54 000 zł zostanie przeznaczona na podręczniki, zeszyty ćwiczeń zbiory zadań do wykorzystania przez nauczycieli w trakcie zajęć wyrównawczych i doskonalących.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz w celu zbierania anonimowych statystyk.
Nieblokowanie tych plików i kontynuowanie korzystania ze strony, oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Można samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Nie pokazuj więcej