CYBERPRZEMOC - ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

Opublikowano: 10-07-2020

Internet i urządzenia mobilne zmieniły trwale nasz świat. Nowoczesna technologia niesie za sobą nie tylko nowe możliwości komunikowania się, ale także ryzyko uzależnienia, przemocy czy łatwego dostępu do nieodpowiednich treści. Powszechnym negatywnym zjawiskiem jest przemoc rówieśnicza w Internecie wśród dzieci i młodzieży.

Dzieci zazwyczaj nie uświadamiają sobie jak krzywdzące mogą być działania podejmowane online, a ofiary cyberprzemocy pozostawione sam na sam z problemem często nie potrafią sobie z nim poradzić. Dlatego bardzo ważną rolę w przeciwdziałaniu cyberprzemocy pełni najbliższe otoczenie dziecka. Zachęcamy rodziców do rozmów na temat cyberprzemocy. W naszej szkole podejmujemy działania profilaktyczne w postaci warsztatów, które do końca roku szkolnego zostaną przeprowadzone przez panią Beatę Onyszko i pana Dawida Palińskiego. Scenariusz warsztatów został przygotowany na podstawie materiałów dostępnych na stronie:                                  https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz w celu zbierania anonimowych statystyk.
Nieblokowanie tych plików i kontynuowanie korzystania ze strony, oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Można samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Nie pokazuj więcej